Iga väljapääs on sissepääs. Me liigume edasi, mitte välja

See algab äratuntava nägemusega, kui töö või elufaas lõpeb - lase sel minna (E.Goodman).

Läbipõlemine on teema, millest pigem ei räägita. Õnneks on aga järjest enam inimesi valmis oma lugu jagama...Mina olen valmis!

Jõudes oma karjääris punkti, kus tead, et siit enam edasi minna ei saa, tuleb paratamatult teha raskeid otsuseid. Minu karjäär (nagu ka paljude inimeste karjäär) näeb/nägi välja järgmine: peale gümnaasiumi lõpetamist tegin noorena oma kõhutunde pealt otsuse, kuhu suunda soovisin hakata minema. Juba õpingute vältel jõudsin äratundmiseni, et see on minu eriala. Lõpetasin õpingud ning asusin omandatud erialal tööle. See meeletu uhkuse tunne, mis siis valdas... seda ei ole võimalik sõnadesse panna: "Nii äge, ma olen keegi! Mul on privileeg teha midagi, mida armastan."  Aastad möödusid ja tundsin, et olen õiges kohas. Avanes võimalus teha karjääri ning pürgida oma unistuste poole...

Loe lisaks

Võrgustik, mis hoiab sind päeval ja tööl

Suhete võrgustik töö juures on väga oluline,  see toetab sind rasketel aegadel ning aitab stressi ja raskustega paremini toime tulla ja pakub rõõmu, kuid võib ka sind ametirollist või organisatsioonist distantseeruma panna.

Loe lisaks

Kaasaegne sotsiaatria - kuidas jõuda hirmust arenguni?

Eesti organisatsioonide käekäiku vaadates tuleb praegu tõdeda, et variatiivsus on teravaks muutunud. Konsultandi-koolitajana kohtun väga „haigete“ asutustega, kus keegi enam olla ei taha, midagi ei toimi, inimlikkus on justkui välja imetud. Teisalt on aga ka äärmiselt rõõmsaid ja rõõsasid kollektiive, mis justkui üldise kriisi ja sõja kiuste õitsevad. Huvitav, millest see sõltub?

Loe lisaks

Võrk, mis püüab su kinni

Suhete võrgustik on oluline iga inimese elus, toetades teda rasketel aegadel ning aidates stressi ja raskustega paremini toime tulla, samas pakkudes rõõmu ning eneseteostust rahuajal.

Võrgustikke on erinevaid nii funktsiooni kui mahu mõttes.


Loe lisaks

Naerda tuleb nii palju kui võimalik!

Täna on 1. aprill ja me räägime naerust. Korralik kõhutäis naeru on miski, mis meeldib meile kõigile. Ja miks ka mitte – naerda on ju tore ja see teeb tuju rõõmsaks. Uuringud aga näitavad, et naermine pole mitte lihtsalt mõnus ja lustlik tegevus, vaid on tugevalt seotud nii meie vaimse kui füüsilise heaoluga. Ja mitte ainult - see tõstab isegi meie (püsi)suhete kvaliteeti.


Loe lisaks