Konsultantide mitmes tulemine

Kes on konsultant? Mida teeb konsultant? Kuidas saada konsultandiks? Need on küsimused, millele on sama palju erinevaid vastuseid kui valdkondasid, milles inimesed töötavad. Eesti Konsultantide Assotsiatsioon (EKA) sai eelmisel aastal kolmekümne aastaseks ning sellelgi valdkonnal on olnud oma tõuse ja mõõnasid. Konsultandi riikliku kutse andmine on küll katkenud ning liikmeskond pole viimastel aastatel just jõudsalt kasvanud, aga praegu on loota uut tulemist.

Loe lisaks

Millal see puhkus tuleb?

Suurt vahet ei ole, kas oled just käinud puhkusel või hakkad puhkusele minema. Igal juhul on igatsus saabuva või järgmise puhkuse järele suur. Võib-olla me ei oska puhata? Võib-olla paneme võimaluse välja magada ja rõõmus olla ühele (puhkuse)kaardile?.

Loe lisaks

Kas ma peaksin...otsustama?

Alati ei ole loobumine lõplik. Oma otsuseid on võimalik tagasi pöörata. Kui Sa mõtled loobumisest, on sageli õige hetk loobumiseks juba möödas. Seega, kuula ja märka seda, mida tunned ja mõtled.

Loe lisaks

Ehedus kui supervõime suhete arendamisel

Lihtne on öelda – ole see, kes sa oled. Kui see on võimalik, siis oled sa see, kes oled ehk ehe.

Miks on ehedus suhete arendamisel supervõime? Peamiselt sellepärast, et tõenäoliselt sind  siis ei kahtlustata silmakirjalikkuses, vaid kiputakse pigem uskuma ja usaldama. Eheduse peamine komponent on käitumise – eneseväljenduse – emotsioonide – mõtete - tegude kooskõla. Seetõttu saavad teised inimesed sinust paremini aru ja neil on lihtsam sind mõista. Ehedus on oma tunnetega kontaktis olemine ja suheldes teistega saavad ka nemad aru, kuidas sa seoses nende teemadega end tunned. Teised ei pea nii palju mõistatama, et sind lahti muukida ja sinuga on kerge-lihtne suhelda ja asju ajada.


Loe lisaks

Mõista, mõista, kes ma olen

Inimene on kollektiivne olend – me vajame suhtlust teistega. Samas vahel läheb see suhtlus nihu. Tundub isegi, et mida suurem on grupp, seda suurem on lollus, mis koos välja mõeldakse. Õnneks on aga ka vastupidiseid näiteid. Huvitav, millest see sõltub?


Loe lisaks

Arhiiv