TÜDIMUSELE VASTU NINA!

Vaimne tervis on muutunud sellel kevadel nii populaarseks teemaks, et sellest pea-aegu ei tahakski enam rääkida. Aga ainult pea-aegu.. Peale selliste teravate servadega emotsioonide, nagu mure ja hirm, on suurt hulka meist tabanud miski palju proosalisem – tohutu TÜDIMUS!
Loe lisaks

Piison PEAB lendama!

Paljud juhid küsivad praegu, kuidas kasvatada oma töötajate iseseisvust ja vastutustunnet? Kuidas kultiveerida uusi juhte olukorras, kus tegelikult juhipositsiooni ei terenda ees, aga ellujäämiseks on vaja, et kogu meeskond koosneks juhtimisvõimelistest ja -tahtelistest inimestest?

Selles olukorras käituvad paljud juhid nn piisonitena oma karja ees, st et annavad käske ja teevad otsuseid, lootes, et karjaliikmed õpivad. Tegelikkuses on piisonikari aga vähepaindlik, liikmete vastutus on madal ning iseseisva mõtlemise võime veelgi madalam.

Loe lisaks

APPI, KUIDAS MA EI VIITSI!

"Appi, kuidas ma ei viitsi!" ehk millest see siis tuleb, kui sugugi ei ole motivatsiooni tegeleda sellega, millega peaks vaid leiad end  skrollimas Facebookis või (taaskord) seismas avatud külmkapi ukse ees? Räägime, kuidas sellist laiskusehoogu targa sõnaga nimetatakse ning mida enda "päästmiseks" ette võtta annab. 
Loe lisaks

Busy is the new stupid

„Busy is the new stupid“ ehk hõivatus ei ole märk arukusest.

See, et me kogu aeg midagi teeme, et tähenda, et me saame palju tehtud (ja oleme efektiivsed). Selleks, et informatsiooni ülekülluse juures oma aega efektiivselt juhtida, peatu korraks, hinda oma tegutsemist ning järgi seejärel paari lihtsat soovitust:
Loe lisaks

Kaugtöö müüdid

Paljud juhid ja töötajad tunnistavad, et kaugtöö on teistsugune. Võttes kaugtööle kaasa harjumused ja käitumised, mida kasutatakse näost-näkku suhtlemisel ja füüsiliselt koos töötades, tekivad takistused, mis omakorda annavad aluse mitmetele müütidele. Nagu ikka on igas müüdis ka osake tõde.
Loe lisaks