Kuidas mõtteid juhtida?

Sageli ei märka inimesed mõtteid, mis ärevust tekitavad, kuid ärevus on täiesti märgatav. Tundeid tuleb mõtete juhtimisel kasutada signaalina, et nn moondunuid mõtteid ära tunda. Peale mõtete märkamist saame neid vaidlustada ja seeläbi muuta.
Loe lisaks

JÄRELEPROOVITUD PRAKTIKAD MEESKONNA TÖÖKORRAS HOIDMISEKS

Eriolukorras elamisest on sprindi asemel saanud maraton. Kui eelmisel kevadel tundus, et kogu elu ja töö saab ning tuleb korraks lihtsalt pausile panna kuni kõik endiseks muutub, siis nüüdseks ei ole seda illusiooni enam kellelgi. Olud meie ümber on muutunud – vaja on teha need muutused enda omaks, kohaneda ja leida kirss ka sellel kahtlaselt kehvasti küpsetatud tordil.

Räägime, kuidas CC oma meeskonna töökorras hoiab ning avaldame mõned üsna leidlikud ning kergesti teostatavad  praktikad edukatest ettevõtetest.

Loe lisaks

TÜDIMUSELE VASTU NINA!

Vaimne tervis on muutunud sellel kevadel nii populaarseks teemaks, et sellest pea-aegu ei tahakski enam rääkida. Aga ainult pea-aegu.. Peale selliste teravate servadega emotsioonide, nagu mure ja hirm, on suurt hulka meist tabanud miski palju proosalisem – tohutu TÜDIMUS!
Loe lisaks

Piison PEAB lendama!

Paljud juhid küsivad praegu, kuidas kasvatada oma töötajate iseseisvust ja vastutustunnet? Kuidas kultiveerida uusi juhte olukorras, kus tegelikult juhipositsiooni ei terenda ees, aga ellujäämiseks on vaja, et kogu meeskond koosneks juhtimisvõimelistest ja -tahtelistest inimestest?

Selles olukorras käituvad paljud juhid nn piisonitena oma karja ees, st et annavad käske ja teevad otsuseid, lootes, et karjaliikmed õpivad. Tegelikkuses on piisonikari aga vähepaindlik, liikmete vastutus on madal ning iseseisva mõtlemise võime veelgi madalam.

Loe lisaks

APPI, KUIDAS MA EI VIITSI!

"Appi, kuidas ma ei viitsi!" ehk millest see siis tuleb, kui sugugi ei ole motivatsiooni tegeleda sellega, millega peaks vaid leiad end  skrollimas Facebookis või (taaskord) seismas avatud külmkapi ukse ees? Räägime, kuidas sellist laiskusehoogu targa sõnaga nimetatakse ning mida enda "päästmiseks" ette võtta annab. 
Loe lisaks