KUIDAS KÄIB #arengdtuspartnerlus?

Väga paljud koolitajad-coachid ütlevad, et nad on oma klientidele arengupartneriks. Lisaks üldinimlikule suhtumisele ja sellele, et rääkija teab tõenäoliselt kaasaegse täiskasvanuõppe põhisuundi, mida see aga tegelikult sisuliselt tähendab? Kuidas see käib? Ja mida saab klient sellest siis oodata? Ma ei taha teiste eest rääkida, küll aga saan luua selgust, kuidas CC sellest mõtleb ja mida teeme.

Loe lisaks

CC POPULAARSEIMATE KOOLITUSTE TOP5

Planeerides meeskonnakoosolekul uue uudiskirja sisu, tundus meile oluline edasiste sammude seadmiseks kokku võtta, mida me oleme aasta jooksul teinud ja milles eriti tugevad olnud.

Olles CC 2021 aasta koolituste andmeid sirvinud, joonistus välja üsna selgepiiriline „edetabel“ populaarsemate koolitustellimustega, mida nüüd teiega jagada saame.

Loe lisaks

KUIDAS TUNDUS KOOLITUSAASTA 2021?

No koolitusaasta 2021 näitas kindlasti inimvõimekuse erinevaid tahke. Kui 2020 oma ootamatu esimese puhangukevadega tahtis ehmatusest jalad alt niita meil kõigil, siis sealt edasi läks kõik mingis mõttes stabiilsemaks. Kindlasti veidramaks, muutlikumaks ja mis seal salata, Covid-19 kajastuste ja mõjude osas juba iivelduseni tüütuks – kuid stabiilsemaks. Sest aastakesega suudab inimene harjuda nii mõnegi veidrusega. Ning ka endale juurde hankida nii mõnegi veidruse.

Halb see aasta kindlasti ei olnud. Isegi vastupidi. Koostasime kolleegidega põnevuse ja ka praktilise huvi tõttu CC populaarsemate koolituste TOP5 edetabeli. Aasta jooksul tehtut numbrites ja tagasisides üle käies meenus nii mõndagi toredat.
Loe lisaks

PEAB VIST TÖÖLE HAKKAMA

Aknast on näha, et suvi on selleks korraks läbi. Häguseks muutub isegi mälestus erakordsest kuumalainest, mis hellitas auhinnaks koroona-talve järel kõiki puhkajaid ja rannamõnude nautijaid. Vihmakindlad üleriided tuleb kapis ettepoole tõsta ja töö- ning kooliaasta algab taas. Vääramatu tarvidus tööle asuda ei tarvitse aga käia kooskõlas sisemise valmisolekuga. Ei vaimselt, ei füüsiliselt, ei motiveerituse tasandil.

Loe lisaks

TEOVIISID ehk Action Methods

Kohtumistel uue kliendiga, kes on alles kaalumas koostööd Change Consultinguga, on loogiliselt üks peamisi meile esitatavaid küsimusi: „miks just teid valida - mis teeb teie koolituse, coachingu või teraapia unikaalseks, eriliseks ja kaasahaaravaks?“ Korrektne vastus küsijale oleks: meie koolitused muudab omanäoliseks moreniaanlike tegevuslike meetodite (morenian action methods) kasutamine. Kuid et rääkida tuleb siiski kliendile arusaadavas keeles, vastame enamasti: arendame inimesi läbi tegevuse ja kogemuse. Et anda aga täpsem selgitus, kirjutame allpool lahti, mida moreniaanlikud tegevuslikud meetodid/morenian action methods endast kujutavad. Lühemat ning suupärasemat väljendi otsides, oleme neid nimetanud ka „teoviisideks“.
Loe lisaks