Naerda tuleb nii palju kui võimalik!

Täna on 1. aprill ja me räägime naerust. Korralik kõhutäis naeru on miski, mis meeldib meile kõigile. Ja miks ka mitte – naerda on ju tore ja see teeb tuju rõõmsaks. Uuringud aga näitavad, et naermine pole mitte lihtsalt mõnus ja lustlik tegevus, vaid on tugevalt seotud nii meie vaimse kui füüsilise heaoluga. Ja mitte ainult - see tõstab isegi meie (püsi)suhete kvaliteeti.


Loe lisaks

Sinu edu võti uuel töökohal - oskus luua endale tugivõrgustik

5 strateegilist nippi tugivõrgustiku loomiseks

Uuel töökohal alustamine, olgu siis töökohavahetus või edutamine firmasiseselt, on karjäärile oluline tõuge ning võimalus oma tööelu õitsele lüüa. Teoorias edu saavutamise valem lihtne: löö letti kõik oma kogemused ja anded, püüa ülemustega head suhted luua, saavuta paari esimese kuu jooksul mõni oluline võit ja ongi korras. Tegelikkuses see tänasel kiirelt muutuval ja koostööle orienteeritud tööturul enam nii lihtne ei ole, isegi kui oled ülimalt töökas ning kõrgesti kvalifitseeritud.
Loe lisaks

Kuidas luua uusi sõprussuhteid?

Lapseeas käib uute sõprade leidmine sageli pigem sujuvalt ja loomulikult ning tundub üsna lihtne. Kohad, kus lapsed aega veedavad – lasteaed, kool, laagrid, trennid ning huviringid on uute suhete loomiseks soodne pinnas.

Täiskasvanute sõprussuhted ei teki automaatselt – need nõuavad üksjagu teadlikku pingutust ning ka aega. Kui sa tunned, et uute sõprade leidmine on sinu jaoks keeruline, usu – sa ei ole selles üksi. Tihti on üksindusse vajumine oluliselt lihtsam kui uute sõprussuhete loomine. Isegi kui oleme inimestest ümbritsetud, ei tarvitse meil olla aimugi, kuidas teha nii, et neist inimestest saaks meie sõbrad?
Loe lisaks

Soovid edukat meeskonda? Tugevda sotsiaalseid sidemeid!

Iga juht ihkab, et tema meeskond toimiks ladusalt ja töötaks tulemuslikult. Selle saavutamine aga pole alati nii lihtne ülesanne. Võib tunduda üllatav, kuid üks oluline pusletükk, mis „suurepärase tiimi“ valemist tihti puudu jääb on see, et juhid alahindavad, kui olulisel kohal on MEESKONNA SOTSIAALSETE SIDEMETE TUGEVUS. Teadusuuringud kinnitavad, et meeskonnaliikmete emotsionaalne seotus üksteisega ning heade, üksteist toetavate suhete olemasolu, tõstavad oluliselt koostöö tulemuslikkust. Jagame mõned nipid, millest meeskonna tõhususe tõstmiseks kasu võid lõigata.
Loe lisaks

TÜDIMUSELE VASTU NINA!

Vaimne tervis on muutunud sellel kevadel nii populaarseks teemaks, et sellest pea-aegu ei tahakski enam rääkida. Aga ainult pea-aegu.. Peale selliste teravate servadega emotsioonide, nagu mure ja hirm, on suurt hulka meist tabanud miski palju proosalisem – tohutu TÜDIMUS!


Loe lisaks

Arhiiv