MILLEGA SAAME ÄREVAL AJAL OMA VAIMSET TASAKAALU TOETADA?

Ukrainas toimuv ja selle mõjud kogu maailmale ei ole kedagi meist puudutamata jätnud. Ärevuse tõus ühiskonnas on tuntav ning ebakindlus tuleviku pärast, mure ja hirm tiksuvad taustafoonina isegi meie igapäevaste toimetuste taga. Selleks, et mitte lasta end ärevusel laviinina kaasa viia ja säilitada vaimne tasakaal ning võime raskete aegadega toime tulla, on oluline ise teadlikult pidurit tõmmata ja kahe jalaga maas püsida.

Toome välja mõned võtted, mis on vaimse tasakaalu säilitamisel abistavad.
Loe lisaks

PRAKTILISED KIIRLÕÕGASTUSVÕTTED

Viimase nädala sündmuste valguses oleme kõik kindlasti tundnud tervet hulka ärevaid, murelikke ning rahutuid tundeid. Uudistekanalitest, sotsiaalmeediast ning vestlustest meieni jõudev avaldab vaieldamatult oma mõju ning isegi kui meil on head kavatsused hoolsalt tööle või igapäevatoimetustele keskenduda, ei taha ärevus ja pinge kehast lahkuda.

Keha ja vaim on aga teineteisega lahutamatult seotud ning ühe seisukord mõjutab teist. Põhjalik lõõgastumine võimaldab vabaneda kogunenud nii vaimsest kui füüsilisest pingest ning taastada vajalik energiatase.

Siin on mõned nipid, mida päeva kestel lõõgastumiseks lihtsasti kasutada saad:

Loe lisaks

Kuidas mõtteid juhtida?

Sageli ei märka inimesed mõtteid, mis ärevust tekitavad, kuid ärevus on täiesti märgatav. Tundeid tuleb mõtete juhtimisel kasutada signaalina, et nn moondunuid mõtteid ära tunda. Peale mõtete märkamist saame neid vaidlustada ja seeläbi muuta.

Loe lisaks

Hirmust ilma hirmuta ehk tühja tooli harjutus

Meil on palju erinevaid tundeid. Teada on, et negatiivsed tunded on suurema mõjuga, neid töödeldaks põhjalikumalt, nii nagu ka negatiivsed sündmused jäävad paremini meelde. Kui panna meie tunded suurde lehtrisse, siis väga sügavale põhja jääb hirm. Hirm on aga: „arutapja, väike-surm, mis toob kaasa täieliku arutuse“. Enamasti ei ole me enda hirmudega kontaktis, kuid sellest tulenevat ärevust on keeruline pikaajaliselt ignoreerida.

Terveks jäämise võtmeküsimus on tihtipeale oma ärevuse juhtimine. Selleks, et ärevus väheneks tuleb talle nö “otsa vaadata”. Selleks soovitan harjutust, mida igaüks saab kodus ise teha.

Loe lisaks

Stressijuhtimine koroonatingimustes

Stressijuhtimise teeb praegusel ajal keerukaks see, et on palju uusi stressoreid ja vanad on ka alles. Kõigele annab värvi juurde määramatus, teadmatus, mure ja hirm. Kuidas siis ikkagi hakkama saada?

Loe lisaks