MIS SABOTEERIB MEIE INNOVAATILISI IDEID JA JULGUST MUUDATUSI TEHA?


Suurel osal meist tuleb vastu tahtmist tunnistada, et me ei ole sugugi nii innovaatilised ja julged muutuste algatajad, kui meile meeldiks uskuda. Emotsioonid, nagu hirm, kahtlus, kahetsus ja frustratsioon on uue ja võõra ees kerged tekkima. Mõningane ettevaatlikkus on loomulikult eluterve ja arukas, kuid kui kõhklevad tunded ülemäära võidule pääsevad, võib see kergesti nurjata kõik meie ettevõtlikud jõupingutused ja nurjata innovaatilised ideed.
Loe lisaks

LEIA SEE "AINUÕIGE"!


Vahel suured muudatused raputavad; isegi nii, et kogu teljestik muutub ning senised kordinaadid, mis aitasid suunda hoida, on nüüd kasutud. Vahel tunneb inimene, et 7 aastat ühel töökohal või 13 aastat suhtes sama inimesega, ei ole mind viinud sinna, kuhu olen justkui tahtnud saada. Ma ei räägi alustaja entusiastlikust ja idealistlikust unistusest, mis põrkub reaalsusega – see juhtub palju kiiremini. Ma räägin sellest, et vahel on tunne, et „kõik ei ole õigesti“, kuigi ma enda meelest ei ole midagi valesti teinud, ei ole teelt eksinud, olen isegi järjepidevalt oma unistuste nimel tööd teinud... Kõik peaks olema hästi, ja väliste märkide järgi nagu on ka, AGA tunne ei ole SEE!

Miks? Ja mida teha?


Loe lisaks

Kuidas luua uusi sõprussuhteid?

Lapseeas käib uute sõprade leidmine sageli pigem sujuvalt ja loomulikult ning tundub üsna lihtne. Kohad, kus lapsed aega veedavad – lasteaed, kool, laagrid, trennid ning huviringid on uute suhete loomiseks soodne pinnas.

Täiskasvanute sõprussuhted ei teki automaatselt – need nõuavad üksjagu teadlikku pingutust ning ka aega. Kui sa tunned, et uute sõprade leidmine on sinu jaoks keeruline, usu – sa ei ole selles üksi. Tihti on üksindusse vajumine oluliselt lihtsam kui uute sõprussuhete loomine. Isegi kui oleme inimestest ümbritsetud, ei tarvitse meil olla aimugi, kuidas teha nii, et neist inimestest saaks meie sõbrad?
Loe lisaks

PEAB VIST TÖÖLE HAKKAMA

Aknast on näha, et suvi on selleks korraks läbi. Häguseks muutub isegi mälestus erakordsest kuumalainest, mis hellitas auhinnaks koroona-talve järel kõiki puhkajaid ja rannamõnude nautijaid. Vihmakindlad üleriided tuleb kapis ettepoole tõsta ja töö- ning kooliaasta algab taas. Vääramatu tarvidus tööle asuda ei tarvitse aga käia kooskõlas sisemise valmisolekuga. Ei vaimselt, ei füüsiliselt, ei motiveerituse tasandil.

Loe lisaks

Kuidas mõtteid juhtida?

Sageli ei märka inimesed mõtteid, mis ärevust tekitavad, kuid ärevus on täiesti märgatav. Tundeid tuleb mõtete juhtimisel kasutada signaalina, et nn moondunuid mõtteid ära tunda. Peale mõtete märkamist saame neid vaidlustada ja seeläbi muuta.

Loe lisaks