Soovid edukat meeskonda? Tugevda sotsiaalseid sidemeid!

Iga juht ihkab, et tema meeskond toimiks ladusalt ja töötaks tulemuslikult. Selle saavutamine aga pole alati nii lihtne ülesanne. Võib tunduda üllatav, kuid üks oluline pusletükk, mis „suurepärase tiimi“ valemist tihti puudu jääb on see, et juhid alahindavad, kui olulisel kohal on MEESKONNA SOTSIAALSETE SIDEMETE TUGEVUS. Teadusuuringud kinnitavad, et meeskonnaliikmete emotsionaalne seotus üksteisega ning heade, üksteist toetavate suhete olemasolu, tõstavad oluliselt koostöö tulemuslikkust. Jagame mõned nipid, millest meeskonna tõhususe tõstmiseks kasu võid lõigata.
  • Panusta aega tööga mitte seotud teemadest rääkimisse. Parimad meeskonnad ei ole tõhusad mitte seetõttu, et nad töötavad kogu aeg. Tööpäevast või koosolekust võetud aeg, mil arutletakse lihtsalt elulistel ja töökohustusi otseselt mitte puudutavatel teemadel (olgu siis praktilisest argipäevast, perest, hobidest, nädalavahetusest või millestki muust põnevast, mis kellelgi parasjagu elus toimub), loob võimaluse ehedalt suhelda. See aga toob kaasa lähedasemad sõprussuhted ja parema meeskonnatöö.

  • Loo kultuur, kus tunnustuse väljendamine on norm.Tunnustamine on sageli võimsam motiveeriv jõud kui rahalised stiimulid. Hea töö tunnustamine ei tohiks seejuures käia ainult ülevalt allapoole - muutke üksteisele tunnustuse avaldamine normiks.

  • Suurendage autentsust.  Oluline on luua vaba ja avatud õhkkond, kus töötajad teavad, et võivad nii enda positiivseid kui ka negatiivseid emotsioone avameelselt väljendada. Samuti ei maksa alahinnata jagatud naeru ühteliitvat jõudu. Aeg, mille investeerid meeskonnakaaslastega millegi toreda rääkimisse või ühisesse naljaviskamisse, tuleb tiimi kokkukuuluvustunde ning pühendumise näol koos intressidega tagasi.

Eelmine
KUIDAS KÄIB #arengdtuspartnerlus?
Järgmine
KUIDAS KAUGTÖÖ AJAL PALGATUD TÖÖTAJA LADUSALT PARDALE SAADA?

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: