KUIDAS KAUGTÖÖ AJAL PALGATUD TÖÖTAJA LADUSALT PARDALE SAADA?

Töökohavahetus ja uude ametisse sisse elamine on alati suuremal või vähemal määral väljakutse. Mida valutumalt ja kiiremini see toimub, seda toredam – ning mis seal salata, ka tööandja seisukohalt tulusam. Kui uus tulija tunneb end koduselt ja on uue rolli üle põnevil, on ta võimeline oma tööülesandeid täitma täisvõimsusel. Kuidas aga uus tulija siis pardale saada siis, kui tema suhtlus nii ülemuse kui ülejäänud meeskonnaga saab olema ainult virtuaalne?
Siin on mõned näpunäited:

  • Kiire ja ladus stardipositsioon:

Veendu, et uuele töötajale vajalik arvuti, töövahendid ja muu varustus on olemas ning töökorras juba enne tema esimest tööpäeva. Tee kindlaks, et tal oleks teada, kelle poole pöörduda tehnilistes küsimustes ning teiste teemadega. Hea oleks määrata nö „sisseelamis-sõber“, kes on valmis nõu andma ja vastama kõikvõimalikele jooksvatele küsimustele, mis algusperioodil ikka tekivad.


  • Aita uuel tulijal kolleegidega suhteid luua:

Kuna kaugtöö puhul ei saa lootma jääda kontoris toimuvale orgaanilisele ja spontaansele suhete kujunemisele, ole proaktiivne ja aita sisseelamisele kaasa. Tekita uue tulija ja kolleegide vahel võimalusi üks-ühele suhtluseks nii ametlikes kui ka mitteametlikes vormides. Ära unusta värsket meeskonaliiget kolleegidele (ka erinevates osakondades) varakult ja sageli tutvustada.

  • Tutvusta oma organisatsiooni kultuuri ja tööstiili:

Leia võimalus lihtsas ja vabas vormis rääkida ka ettevõtte kirjutamata käitumisreeglitest, mida igal uuel töötajal tuleb muidu omal käel katse-eksituse meetodil õppima ja kogema hakata. Näiteks milline on teie ettevõtte formaalsuse tase, riietumisstiil, videokonverentside virtuaalne etikett, suhtlusnormid ja tööaeg. Uue alustaja kaoks on sisseelamine oluliselt stressivabam, kui ta ei pea ise mõistatama, kuidas selle konkreetses ettevõttes need asjad käivad.


Eelmine
Soovid edukat meeskonda? Tugevda sotsiaalseid sidemeid!
Järgmine
Kuidas luua uusi sõprussuhteid?

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: