TÜDIMUSELE VASTU NINA!

Vaimne tervis on muutunud sellel kevadel nii populaarseks teemaks, et sellest pea-aegu ei tahakski enam rääkida. Aga ainult pea-aegu.. Peale selliste teravate servadega emotsioonide, nagu mure ja hirm, on suurt hulka meist tabanud miski palju proosalisem – tohutu TÜDIMUS!


Tüdimus tööst, tüdimus kodukoolist, tüdimus sellest, et midagi suurt ja toredat nagu ei saakski enam planeerida, tüdimus sellest, et argipäev on muutunud nii argipäevaseks. Isegi igapäevased tervishoiuteadaanded, ehkki numbrid on oluliselt karmimad kui eelmisel kevadel, panevad meid juba vaevu kulmu kergitama.

See, mis eelmisel kevadel töötas – mõtteviis „oleme ühes paadis“, „peame vastu“, „see on ajutine“ ja nõuanded süüa tervislikult, palju liikuda, mõelda positiivselt ja suhelda regulaarselt (kaugmeetoditel) lähedastega – enam ei toida. Sest no see jama kestab ja kestab.



Vaja on EKSTREEMSEMAT lähenemist! Midagi, mis lööks rütmi sassi, tekitaks uut energiat, oleks ehk isegi veidi totter. See ei pea olema midagi erakordselt suurt, tõsist ja elumuutvat (võid vabalt säilitada abielu oma praeguse kaasaga ning isegi jätkata samas töö- ja elukohas – märgiliste elumuutuste tegemine on nii 2020..).

Alusta väikestest asjadest. Vali TÄNA midagi, mida sa teed teisiti kui tavaliselt. Siin on mõned näited kasutatud praktikatest, millest saad (omal vastutusel!) inspiratsiooni ammutada:

 

  • Pane midagi imelikku selga – nagunii sind keegi kodus lohisedes ei näe
  • Kui oled eriti „rebel“, mine oma imelikus kostüümis ka zoomi-koosolekule.
  • Joo oma tavalise piimakohvi asemel musta ja suhkruga
  • Proovi oma kohv juua mõnes imelikus kohas – nt maja ees kõnniteel kui ilm soosib.
  • Mine toidupoodi vale teed pidi. Või mine lihtsalt valesse toidupoodi.
  • Tõsta mööbel ringi – näiteks diivan keset tuba ja korralda seal pereliikmetega istung
  • Värvi mõni sein täiesti ebasobivat värvi – kui on täiesti ikaldus, saad tegevust korrata..
  • Tõsta söögilaud elutuppa, laota peale ruuduline lina, kummuli asetatud veiniklaasid, kausike oliividega, paar küünalt ja telli pitsa. Voilà! – oled avanud vahemerepärase kohviku!


Whatever floats your boat! Lihtsalt tee midagi TEISITI. 

Eelmine
Piison PEAB lendama!
Järgmine
JÄRELEPROOVITUD PRAKTIKAD MEESKONNA TÖÖKORRAS HOIDMISEKS

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: