Kas ma peaksin...otsustama?

Alati ei ole loobumine lõplik. Oma otsuseid on võimalik tagasi pöörata. Kui Sa mõtled loobumisest, on sageli õige hetk loobumiseks juba möödas. Seega, kuula ja märka seda, mida tunned ja mõtled.

Sa kardad loobuda, kuna usud, et oled väga palju aega enda oleviku loomiseks panustanud. See aeg, mis on panustatud, on juba läinud. Kui Sa jätkad ning panustad sinna veel oma aega, teades, et oled õnnetu, siis on see raisatud aeg.

Kui soovid loobuda, kuid kahtled, sea endale ajaline eesmärk vaadata üle olukord näiteks 3 kuu pärast ning hinnata kas ja kui rahul Sa oled. Need kolm kuud ei ole sugugi raisatud aeg vaid võidetud aeg, sest saad teha otsuse - loobuda või mitte. Sea endale piirid, kui pikalt oled valmis olema seesuguses situatsioonis ning millist muutust soovid. Seda on mõistlik teha koostöös oma superviisoriga või inimesega, kellel on sarnane kogemus. Jõua selgusele, mis on Sinu jaoks tegelikult oluline.

Sa kahtled endas, kuna kardad teha vigu ning tunned sageli sotsiaalset survet - proovi üks kord veel, ära veel loobu! Sageli on loobumise kaalumisel suurimaks hirmuks see, et mis siis, kui ma loobun ja vahetan, miskit ei muutu? Mis siis, kui ma olen samuti õnnetu? Sel juhul tasub läbi mõelda, et kui suur on tõenäosus, et vana moodi jätkates saad Sa õnnelikuks ning kui suur on tõenäosus, et loobudes ja uusi valikuid tehes oled õnnelik?

Kui Sinu eesmärk on olla õnnelik, siis ei ole mõistlik tegeleda millegagi, mis muudab Sind õnnetuks. Isegi, kui see tähendab astuda mööda tundmatuid radasid.

Sa ei peaks mõistma hukka oma otsuseid tulemuste põhjal. Mõnikord tundub, et tegid vale otsuse, sest tulemus ei meeldi Sulle. See aga ei tähenda, et otsus oli vale.

 

Adam Grant „Knowing when to quit“

podcast with Annie Duke

January 3th 2023


Eelmine
Ehedus kui supervõime suhete arendamisel
Järgmine
Millal see puhkus tuleb?

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: