Võrgustik, mis hoiab sind päeval ja tööl

Suhete võrgustik töö juures on väga oluline,  see toetab sind rasketel aegadel ning aitab stressi ja raskustega paremini toime tulla ja pakub rõõmu, kuid võib ka sind ametirollist või organisatsioonist distantseeruma panna.

Pean silmas nn kultuurilist aatomit ehk gruppe, millesse inimene kuulub ja mis teda ümbritsevad. Nii nagu mujal elus kuulub inimene ka tööl erinevatesse gruppidesse. Eraelus on selleks nt perekond, trennikaaslased, korporatsioon, sõpruskond jne. Eraelus valime need grupid tihtipeale ise. Tööl on nii formaalseid gruppe, nagu juhtrühm, tiim, arendajad kui ka mitteformaalseid gruppe, nagu uued, noored/vanad, entusiastid, puudujad. Vahel osaleb inimene mitteformaalses grupis nii, et ta pole sellest teadlik. Näiteks on ta sattunud samal ajal kohvijoojate gruppi, mida ühendab ka vastuseis muudatusele või hommikul sama bussiga saabujate gruppi, kes on samas ka klatšijate grupp. Mitteformaalsed grupid, kuhu satutakse juhuse tahtel võivad motivatsioonile mõjuda erinevalt ja enne kui arugi saame. Võib juhtuda, et kuuleme liiga tihti kui halvasti kõik on või kogeme rohkem kui meeldiks, et kolleegid lahkuvad. Negatiivne on tugevam kui positiivne ja negatiivsust levitavad grupid võivad  tasapisi tekitada distantsi ka meie ja teistmoodi arvavate gruppide vahel.

Võrgustiku suure mõju tõttu on hea teha vahel ka nn kultuurilise aatomi analüüsi ja kaardistada grupid, milles ma tööl kõige rohkem aega veedan. Kaardistamise juurde võiks käia ka kaalumine: kui palju saan tekkinud võrgustikest positiivseid ja negatiivseid emotsioone, kui palju kulutan seal aega ja energiat, kuidas see kõik mõjub minu motivatsioonile.

Eelmine
Kaasaegne sotsiaatria - kuidas jõuda hirmust arenguni?
Järgmine
Iga väljapääs on sissepääs. Me liigume edasi, mitte välja

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: