KUIDAS TUNDUS KOOLITUSAASTA 2021?

No koolitusaasta 2021 näitas kindlasti inimvõimekuse erinevaid tahke. Kui 2020 oma ootamatu esimese puhangukevadega tahtis ehmatusest jalad alt niita meil kõigil, siis sealt edasi läks kõik mingis mõttes stabiilsemaks. Kindlasti veidramaks, muutlikumaks ja mis seal salata, Covid-19 kajastuste ja mõjude osas juba iivelduseni tüütuks – kuid stabiilsemaks. Sest aastakesega suudab inimene harjuda nii mõnegi veidrusega. Ning ka endale juurde hankida nii mõnegi veidruse.

Halb see aasta kindlasti ei olnud. Isegi vastupidi. Koostasime kolleegidega põnevuse ja ka praktilise huvi tõttu CC populaarsemate koolituste TOP5 edetabeli. Aasta jooksul tehtut numbrites ja tagasisides üle käies meenus nii mõndagi toredat.

Tasavägiselt võtsid meie TOP-is esimese koha eest juhtimis- ja meeskonnakoolitustega mõõtu, kuid tõusid siiski vankumatult pjedestaalile ajastule kohaselt CC enesejuhtimise koolitused. Algselt kontaktkoolitustena alanud mahukas koolitustesari sai ajakohased uuendused – töötasime välja zoomi formaadi. Koolitusmaterjalid läkitame teele nii bürooruumidesse kui laanesügavustes asuvatesse kodukontoritesse vankumatute Omniva kulleritega. Sidususe, mõjususe ja sotsiaalsete võrgustike loomise huvides toetame kogu
6-nädalast õpitsüklit kinnistes FB-gruppides.
Ja eks töö käigus juhtub ikka nii mõndagi. Eriti kippus lustlikke olukordi ette tulema uue formaadi käivitusperioodil – koolitusel osaleja annab kohusetundlikult materjalide kättetoimetamiseks aadressi nagu palutud. Koolituspäeva hommikul istub murelikult zoomi-aknas ja kurdab, et töövihikut tal küll ei ole. Asja uurima asudes selgub, et lasi paki saata endale kontorisse, kuhu ta ei ole juba viimased paar kuud jalgagi tõstnud. Ja ta ei olnud ainus omataoline.

Või teine usin osaleja, kes suudab talle saadetud zoomi lingi enne koolituse algust lausa kolm korda järjest ära kaotada ja paluda see talle jälle uuesti saata.

Või hoopiski kaugtöö olukorrad, kus seda kõike on juba nii palju, et vaatan ekraanile hüppavat zoomi-koosoleku teadet tühja pilguga ja sulgen selle sujuva klõpsuga. Adumata, mis sellel minuga pistmist. Saan alles siis aru, et kohane käitumine oleks olnud lingile klikates liituda, kui boss helistab ja küsib: „No tuled ka või?“

Või boss ise, kelle vastupanu talle olulisel rahvusvahelisel projekti-zoomikohtumisel lõpuks lihtsalt raugeb ja ta kosutavasse tukastusse laseb vajuda. Olgu jumalad tänatud suletud kaamerapiltide eest!

Või raamatupidaja, kes küsimuse peale, kas oleks vaja aruannete asjus kohtuda, rõõmsameelse optimismiga hüüatab: „Ah mis kohtuda, tänapäeval ei saa keegi enam kokku! Meil on internet!“

Aasta on olnud veider, nõudnud kohanemist, kuid õnneks olnud siiski töine, arendav ning tegus. Meiega on püsinud peale esimest ehmatust meie head varasemad kliendid ja oleme juurde võitnud uusi.

Lõpetuseks lause enesejuhtimise koolituse tagasisidest: „Kõige olulisem oli see, et sain selgemaks, millest kõigest koosneb enesejuhtimine!“

Tõsi ta on, lihtsuses peitub jõud. Sa ei pea kohe targaks saama. Või edukaks. Või teadma, valemit, kuidas olla õnnelik. Hea algus on, kui oskad kohaneda, hakkad märkama elu mitmekesisust ja terviku erinevaid osi.

Eelmine
PEAB VIST TÖÖLE HAKKAMA
Järgmine
CC POPULAARSEIMATE KOOLITUSTE TOP5

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: