Muudatuste juhtimisest ebakindlatel aegadel

CC meeskond käis hooaega alustamas Balti Moreno Konverentsil Riias, kus Balti- ja Põhjamaade tegevuslike meetodite austajad kohtusid esimest korda peale COVID kriisi algust. 19.-21. augustil Läti Rahvusraamatukogus toimunud üritusest võttis osa u 100 osalejad, kes kõik inspireerusid konverentsi teemast – „Dream within A Dream“. Sõna „dream“ võib siin tähistada nii unenägu, unelmat kui unistust.

Konverentsi põhipäeval oli oma valdkonna rahvusvaheliste staaride kõrval oma meistriklassi töötuba pakkumas ka Endel Hango. Töötoa teemaks oli „Change Management in a Time of Turmoil“ – sest on ju praegune aeg paljuski uskumatu ning inimeste jaoks nagu udu või unenägu, millest sooviks ärgata. Tahaks tagasi normaalsusesse; kuigi tean, et seda ei tule enam. Aga mida teha? Millele kindel olla? Kuidas enda, oma elu ja tööga toimetada, et elu ei oleks pelgalt ellujäämine, vaid et elul oleks ka värvi ja mõtet?

Kuuetunnises töötoas said osalejad mõtestada enda elu-olu, mõelda muudatuste ja muutuste peale enda ümber ning paika panna suunad, kuhu edasi ja mida teha.

Mõned mõtted töötoast osalejatelt ja läbiviijalt:

  1. Muudatuse protsessi tundmine aitab mõista enda / oma meeskonnaga toimuvat.
  2. Oluline on ise jõuda otsusele muudatuse algatamise osas ning võtta vastutus selle eest, mis on minu vastutada.
  3. Takistusi tuleb nagunii, ebaselgus ja vastuseis on muudatuse oluliseks osaks. Enda ületamine, endale andestamine, endaga leppimine, jne on üleminekuks vajalik.
  4. Muudatuse edukuse kõige olulisemaks teguriks on läbiviija optimism!
  5. Alistu ja tegutse ikka! Planeeri määramatuse tingimustes! Loo lootust, kui valgus ei paista! Küsi abi, kui keegi ei saa aidata!

Muudatused, eriti isiklikku laadi üleminekud, on eelkõige kinni vastuolude (mitte)lahendamise taga.

Ei ole paremaid, halvemaid aegu. On ainult hetk, milles viibime praegu (A. Alliksaar)

Muutused on alati head (Euripides).


Eelmine
Iga väljapääs on sissepääs. Me liigume edasi, mitte välja
Järgmine
Loome koos lootust!

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: