MILLEGA SAAME ÄREVAL AJAL OMA VAIMSET TASAKAALU TOETADA?

Ukrainas toimuv ja selle mõjud kogu maailmale ei ole kedagi meist puudutamata jätnud. Ärevuse tõus ühiskonnas on tuntav ning ebakindlus tuleviku pärast, mure ja hirm tiksuvad taustafoonina isegi meie igapäevaste toimetuste taga. Selleks, et mitte lasta end ärevusel laviinina kaasa viia ja säilitada vaimne tasakaal ning võime raskete aegadega toime tulla, on oluline ise teadlikult pidurit tõmmata ja kahe jalaga maas püsida.

Toome välja mõned võtted, mis on vaimse tasakaalu säilitamisel abistavad.
Loe lisaks

PRAKTILISED KIIRLÕÕGASTUSVÕTTED

Viimase nädala sündmuste valguses oleme kõik kindlasti tundnud tervet hulka ärevaid, murelikke ning rahutuid tundeid. Uudistekanalitest, sotsiaalmeediast ning vestlustest meieni jõudev avaldab vaieldamatult oma mõju ning isegi kui meil on head kavatsused hoolsalt tööle või igapäevatoimetustele keskenduda, ei taha ärevus ja pinge kehast lahkuda.

Keha ja vaim on aga teineteisega lahutamatult seotud ning ühe seisukord mõjutab teist. Põhjalik lõõgastumine võimaldab vabaneda kogunenud nii vaimsest kui füüsilisest pingest ning taastada vajalik energiatase.

Siin on mõned nipid, mida päeva kestel lõõgastumiseks lihtsasti kasutada saad:

Loe lisaks

MIS SABOTEERIB MEIE INNOVAATILISI IDEID JA JULGUST MUUDATUSI TEHA?


Suurel osal meist tuleb vastu tahtmist tunnistada, et me ei ole sugugi nii innovaatilised ja julged muutuste algatajad, kui meile meeldiks uskuda. Emotsioonid, nagu hirm, kahtlus, kahetsus ja frustratsioon on uue ja võõra ees kerged tekkima. Mõningane ettevaatlikkus on loomulikult eluterve ja arukas, kuid kui kõhklevad tunded ülemäära võidule pääsevad, võib see kergesti nurjata kõik meie ettevõtlikud jõupingutused ja nurjata innovaatilised ideed.
Loe lisaks

Sinu edu võti uuel töökohal - oskus luua endale tugivõrgustik

5 strateegilist nippi tugivõrgustiku loomiseks

Uuel töökohal alustamine, olgu siis töökohavahetus või edutamine firmasiseselt, on karjäärile oluline tõuge ning võimalus oma tööelu õitsele lüüa. Teoorias edu saavutamise valem lihtne: löö letti kõik oma kogemused ja anded, püüa ülemustega head suhted luua, saavuta paari esimese kuu jooksul mõni oluline võit ja ongi korras. Tegelikkuses see tänasel kiirelt muutuval ja koostööle orienteeritud tööturul enam nii lihtne ei ole, isegi kui oled ülimalt töökas ning kõrgesti kvalifitseeritud.
Loe lisaks

Kuidas luua uusi sõprussuhteid?

Lapseeas käib uute sõprade leidmine sageli pigem sujuvalt ja loomulikult ning tundub üsna lihtne. Kohad, kus lapsed aega veedavad – lasteaed, kool, laagrid, trennid ning huviringid on uute suhete loomiseks soodne pinnas.

Täiskasvanute sõprussuhted ei teki automaatselt – need nõuavad üksjagu teadlikku pingutust ning ka aega. Kui sa tunned, et uute sõprade leidmine on sinu jaoks keeruline, usu – sa ei ole selles üksi. Tihti on üksindusse vajumine oluliselt lihtsam kui uute sõprussuhete loomine. Isegi kui oleme inimestest ümbritsetud, ei tarvitse meil olla aimugi, kuidas teha nii, et neist inimestest saaks meie sõbrad?
Loe lisaks