TEOVIISID ehk Action Methods

Kohtumistel uue kliendiga, kes on alles kaalumas koostööd Change Consultinguga, on loogiliselt üks peamisi meile esitatavaid küsimusi: „miks just teid valida - mis teeb teie koolituse, coachingu või teraapia unikaalseks, eriliseks ja kaasahaaravaks?“ Korrektne vastus küsijale oleks: meie koolitused muudab omanäoliseks moreniaanlike tegevuslike meetodite (morenian action methods) kasutamine. Kuid et rääkida tuleb siiski kliendile arusaadavas keeles, vastame enamasti: arendame inimesi läbi tegevuse ja kogemuse. Et anda aga täpsem selgitus, kirjutame allpool lahti, mida moreniaanlikud tegevuslikud meetodid/morenian action methods endast kujutavad. Lühemat ning suupärasemat väljendi otsides, oleme neid nimetanud ka „teoviisideks“.

Loe lisaks

Hirmust ilma hirmuta ehk tühja tooli harjutus

Meil on palju erinevaid tundeid. Teada on, et negatiivsed tunded on suurema mõjuga, neid töödeldaks põhjalikumalt, nii nagu ka negatiivsed sündmused jäävad paremini meelde. Kui panna meie tunded suurde lehtrisse, siis väga sügavale põhja jääb hirm. Hirm on aga: „arutapja, väike-surm, mis toob kaasa täieliku arutuse“. Enamasti ei ole me enda hirmudega kontaktis, kuid sellest tulenevat ärevust on keeruline pikaajaliselt ignoreerida.

Terveks jäämise võtmeküsimus on tihtipeale oma ärevuse juhtimine. Selleks, et ärevus väheneks tuleb talle nö “otsa vaadata”. Selleks soovitan harjutust, mida igaüks saab kodus ise teha.

Loe lisaks